4 výhody doučování, o kterých jste nejspíše doteď nevěděli


Každému občas v životě něco nejde, což ale neznamená, že s tím nemůžeme nic dělat. Velká část žáků či studentů se však bojí požádat o radu, což je jeden velký nesmysl. Když něčemu nerozumíte není nic lepšího než se zeptat někoho, kdo ví, o čem mluví. A právě tak funguje doučování, které vám může přinést opravdu spoustu výhod.

1.     Dlouhodobě zlepšíte svůj prospěch

Už dávno neplatí, že by bylo doučování určeno pouze pro žáky, kteří v některých předmětech zrovna nevynikají. Naopak je vhodné pro všechny, kteří se rádi učí a chtějí si osvojit nové znalosti či dovednosti. Učení či práce na nějakém projektu vám pomůže neustále procvičovat váš mozek, který bude připravený i na ty nejnáročnější výzvy. Ve zkratce tedy s pravidelným doučováním můžete z dlouhodobého hlediska výrazně zlepšit vaše známky.

2.     Na učení budete mít více času

I když by měla být škola místem, kde se studenti nerušeně učí, není tomu tak. Ve školách většinou vládne ruch a chaos. Málokdo je schopný se v takovou chvíli zcela soustředit na probíranou látku. Problémem však může být i samotný školní systém, kdy učitelé jen málokdy mají čas věnovat se individuálně všem svým studentům nebo se přizpůsobovat při hodině jejich tempu.

Bohužel takovýto přístup může mít podstatný vliv na vaše studijní výsledky, a to i přesto, že to není vaše chyba. V takovou chvíli vám může pomoci opět doučování, kde budete mít na učení čas i klid. Zároveň se vám může lektor věnovat více než učitel ve škole a vy se ho tak můžete doptat na cokoli, co vás zrovna zajímá.

Inspirace:  Výběr aktovky pro prvňáčka je těžší, než se může zdát

3.     Sami si můžete vybrat, co se budete učit

Na rozdíl od klasické školy se při doučování můžete sami rozhodnout, co se chcete naučit. Stačí, když lektorovi prozradíte, čemu rozumíte a kde tkví vaše slabé stránky. Spolu pak můžete vytvořit plán, podle kterého se budete řídit. To neznamená, že byste do výuky na dále nemohli zasahovat. Doučování je tu pro vás, a proto si vždy můžete stanovit, jakému tématu se chcete danou hodinu věnovat.

4.     Doučovat se můžete i z pohodlí svého domova

Technologie spolu s dobou se posunuly vpřed, díky čemuž z domova můžeme vyřešit prakticky cokoliv na co pomyslíme. To platí i u doučování, kdy se můžete s učitelem či lektorem spojit jednoduše online z pohodlí vašeho domova. Můžete si tak snadno rozplánovat svůj čas a vyhnout se zbytečnému časovému presu či zdlouhavému dojíždění.

Doučování online navíc můžete využít i jednorázově, jako oporu při učení na důležitou písemku. Za tímto účelem můžete využít speciální platformy, které propojují studenty s lektory. Jednou z nich je i platforma Study Hub, se kterou najdete vhodné doučování do 12 hodin. Vybírat můžete z široké nabídky předmětů včetně více než desítky cizích jazyků. Navíc si můžete být jisti, že se při hodině nebudete nudit. Všichni lektoři totiž využívají při doučování moderní nástroje, se kterými vám půjde učení raz dva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *