Které vitamíny nám v zimě chybí nejčastěji a jak je efektivně doplnit?

Zimní měsíce nejsou pro naši imunitu právě výhodnými obdobími. A to přes to, že právě v této době potřebujeme svou obranyschopnost ze všeho nejvíce. Ne vždy je však možné ji posílit přirozenými zdroji.

Mezi její největší posilovače totiž patří vitamin D3 K2. A právě těch je v zimě díky nedostatku čerstvého ovce a zeleniny i slunečního svitu opravdový nedostatek. A dosáhnout doporučeného denního příjmu, jímž je 1500-2000, správně navrženou dietou je tak velmi obtížné.  A lepší to není ani při umělém podávání.

Není vitamín jako vitamín

Ne všechny formy těchto vitamínů jsou si totiž rovnocenné, zatímco některé se vstřebávají opravdu snadno, s jinými má naše tělo problém. A právě zmíněný přípravek vitamin D3 K2 kapky obsahuje tyto složky přesně v té formě, jíž naše tělo využijte ze všeho nejlépe.

Účinky vitamínu D v těle

Ale tento vitamín není jen důležitým podporovatelem imunity. Hraje také ústřední roli ve vývoji kostí,  souvisí i celistvostí zubů, léčí psoriázu a jeho dostatek nás také chrání před mnoha dalšími nemocemi. Aby však v našem těle dobře fungoval, musí být podpořen z té správné strany. A k tomu slouží vitamín K, který toho v našem těle umí také hodně. Mimo jiné se stará o zdraví jater, působí na optimální funkci oběhového systému a brání nadměrné krvácivosti.

Pro čtenáře: Víte, k čemu je prospěšný a kde lze zakoupit vitamín K?

Kde si opatřit tu správnou formu vitamínů

Pokud hledáte formy těchto vitamínů v biologické formě a s opravdu rychlým vstřebáváním, optimálním pro lidské tělo, vsaďte na vitamín D3 K2 MK7 kapky. Jde o prospěšný vitamin D3, kombinovaný navíc s patentovanou formou vitamínu K2. Tu můžeme znát jako jako MK7. A jde o doplněk stravy od známé  německé společnosti Kappa Bioscience. Sehnat ho můžete na Woldoshop.cz – s rychlým doručením a za výhodnou cenu.

Inspirace:  Tajemství zdravých vlasů od Bloom Robbins

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *