Nápady, jak využít staré ponožky

Taky máte doma skřítky? Nám se ztrácí zcela běžně a neustále ponožky. Myslela jsem, že přestěhováním se to zlepší, leč nestalo se. Zdá se mi, že je tomu právě naopak. Zbývají mi pak osiřelé ponožky. Dlouho jsem nevěděla co s nimi. Vyhodit? To by přece byla škoda. Mám pro vás několik nápadů na recyklaci ponožek.

Hračky

Nejvíce známou možností jak můžete zpracovat staré ponožky, je tvorba různých ponožkových hraček. K jejich výrobě potřebujete celkem málo, nitě, jehlu, nůžky, vycpávky a nějaké staré ponožky. Vyrobit z nich můžete doopravdy neskutečné množství hraček – pejsky, ovečky, prasátka, opice a jiná.

Tepelné balení

Jedním z nejlepších využití starých ponožek, je vytvoření balíčku pro nahřívání. Pokud vás něco bolí (kloub, zuby a podobně), tak do čisté staré ponožky nasypte ideálně pohanku, ale můžete klidně i rýži, a v případě ji dejte nahřát do mikrovlnky. Po nahřátí pak přiložte na postižené místo.

Peněženky a obaly na mobily

Není nic rozkošnějšího, než miniaturní peněženka na mince z malých dětských ponožek. Větší ponožky můžete použít jako obal na mobilní telefon. Ponožky si můžete různě ozdobit a upravit.

Prostředek k čištění

Ponožky mohou být skvělým prostředkem k čištění. Jsou mnohem lepší než hadr, protože k tomu máte lepší přístup. Skvěle se s ním leští nábytek.

Gumky

Jestli máte doopravdy hodně husté vlasy, můžete staré ponožky využít k vytvoření gumky. Potřebujete k tomu nůžky a případně i jehlu a nit k obšití. Ustřihnutím pásu, můžete ze staré ponožky vytvořit i velice zajímavé gumičky do vlasů.

Ohřívač

Stará ponožka může být skvělým ohřívačem nápojů. Navlékněte ponožku na hrníček a bude nejen krásný, ale vydrží i déle teplý. Užitečný nápad v rámci cestování.

Inspirace:  Jak vybrat správnou matraci do dětské postýlky a na co si dát pozor

Stěhování

Staré ponožky můžete velice hodnotně využít v rámci stěhování, kdy do nich můžete cokoliv zabalit. Vedle balení různých předmětů do ponožek při stěhování a cestování, se vhodně využijí i jako tzv. airbagy, které polstrují kufr a zabraňují rozbití obsahu. Jsou skvělé i do balíku.

Ponožky proti molům

Jestli vás zlobí moly anebo plíseň, můžete ponožky také využít a vložit do nich adekvátní přípravky. Naplněné ponožky se pak dají do skříně, či šuplíku.

Vaření

Vaříte a potřebujete zvednout pokličku….

Sáhnete po utěrce anebo chňapce. Pokud je však nemáte po ruce, můžete si pomoci právě touto ponožkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *