Doplňky stravy nejen na podporu imunitního systému

V posledních několika měsících útočí bacily takřka ze všech stran, a proto je na čase poohlédnout se po nějakých doplňcích stravy, jako jsou ostropestřec, železo, vápník a podobně. V následujících řádcích vám prozradíme, k jakému účelu jednotlivé potravinové doplňky slouží.

Ostropestřec

Ostropestřec mariánský je pichlavá rostlina s výrazně fialovými květy, které podle tradičního vyprávění vznikly tak, že na její listy spadla kapka mléka Panny Marie. Účinnými látkami ostropestřce je skupina rostlinných sloučenin souhrnně označovaných jako silymarin.

Pokud si zakoupíte doplněk stravy od NATURVITA obsahující extrakt z ostropestřce, tak si můžete být jisti antioxidačními, antivirovými a protizánětlivými účinky. Používá se při poruchách jater a žlučníku, dále pak k podpoře tvorby mateřského mléka. Ostropestřec pomáhá udržovat srdce v normálním stavu.

Omega-3 vegan

Jestliže hledáte veganský doplněk stravy, sáhněte po přípravku Omega-3 vegan obsahujícím olej z mořské řasy Schizochytrium. Velice dobrý vliv má tento preparát na oči a mozek, neboť je charakteristický vysokým obsahem nenasycené omega-3 kyseliny dokosahexaenové.

Železo Plus

V případě, že se vám tvoří málo červených krvinek a hemoglobinu, neobejdete se bez železa, které přenáší kyslík z plic do tkání. Doplněk stravy Železo Plus má ve složení vedle železa ještě i kyselinu listovou přispívající k normální krvetvorbě a vitamín B12 na podporu tvorby červených krvinek. Společně všechny tři uvedené látky snižují únavu a vyčerpání.

Vápník z moře

Zapomenout nesmíme ani na unikátní komplex minerálů získávaný z mořských řas rodu Lithiothamnion. Vápník z moře se získává z čistého oceánu u západního irského obřeží. Vedle vápníku najdete ve složení ještě hořčík, jód a další minerály. Doplněk stravy se velice dobře vstřebává.

Inspirace:  Dětský pokoj: Bez čeho se nezaobejdete a na čem můžete ušetřit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *