Zinek potřebují zejména muži, i pro ženy je však zásadní

Zinek je pro fungování našeho těla velmi důležitý. Plní celou řadu důležitých funkcí. Nejlépe však působí v kombinaci s vhodnými vitamíny. A to zejména ve chvíli, kdy se zaměřujeme na jeho působení na imunitu.

Správně působící zinek forte potřebují zejména muži. Velmi účinně totiž stimuluje produkci testosteronu a dalších důležitých hormonů v jejich těle. A co dalšího ještě dovede?

Pomocník nejenom pro naši obranyschopnost

Uvádí se také, že dokáže těm, kteří ho přijímají v optimálním množství, poskytnout více energie a i žádoucí sexuální touhu. Právě proto bývá někdy přidáván do doplňků stravy určených pro tento aspekt našeho života.

Inspirace: Pokud chcete pořádně nakopnout svůj imunitní systém, určitě byste mu měli dodat všechny důležité vitamíny a minerály, mezi kterými by neměl v žádném případě chybět ani zinek, jehož přítomnost v organismu má pozitivní účinky nejen na obranyschopnost, ale i vlasy, nehty či pleť.

Ovšem jeho nadbytek může způsobit příliš vysoký krevní tlak. Pokud hledáte přírodní zdroje pro jeho doplnění, měli byste sáhnout nejlépe po: ústřicích, hovězím mase, vnitřnostech, tuňákovi, pivovarských kvasnicích, sýrech, hrášku, fazolích, sóje nebo dýních. Pod však tyto potraviny nepatří právě mezi vaše favority, pak bez obav vsaďte na zinek forte v tabletách. Ten od české společnosti Naturvita v sobě obsahuje také vitamín B6, který prospěšné působení celého přírodního produktu ještě násobí. A co je ve hře?

Vitamín B6 a jeho působení v našem těle

Pokud se podíváme na účinky vitamínu B6, pak musíme ocenit především jeho přínos pro správný metabolismus hořčíku, u kterého napomáhá jeho optimálnímu vstřebávání do buněk. Stará se tak o produkci hormonu progesteronu. Pokud si naše tělo tento hormon vyrobit nedokáže, pak často cítíme úzkost. U žen se dostavují také problémy se silným PMS a samozřejmě i potíže s plodností.

Nejlépe se vždy vstřebává zinek z přírodních zdrojů. Proto si vybírejte přírodní doplňky stravy. Sázkou na jistotu jsou ty od české společnosti Naturvita.cz, které si můžete výhodně zakoupit v e-shopu Gigalekarna.cz. Vybavte svou lékárničku ještě před příchod období nachlazení!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *