Zinek potřebují zejména muži, i pro ženy je však zásadní

Zinek je pro fungování našeho těla velmi důležitý. Plní celou řadu důležitých funkcí. Nejlépe však působí v kombinaci s vhodnými vitamíny. A to zejména ve chvíli, kdy se zaměřujeme na jeho působení na imunitu.

Správně působící zinek forte potřebují zejména muži. Velmi účinně totiž stimuluje produkci testosteronu a dalších důležitých hormonů v jejich těle. A co dalšího ještě dovede?

Pomocník nejenom pro naši obranyschopnost

Uvádí se také, že dokáže těm, kteří ho přijímají v optimálním množství, poskytnout více energie a i žádoucí sexuální touhu. Právě proto bývá někdy přidáván do doplňků stravy určených pro tento aspekt našeho života.

Ovšem jeho nadbytek může způsobit příliš vysoký krevní tlak. Pokud hledáte přírodní zdroje pro jeho doplnění, měli byste sáhnout nejlépe po: ústřicích, hovězím mase, vnitřnostech, tuňákovi, pivovarských kvasnicích, sýrech, hrášku, fazolích, sóje nebo dýních. Pod však tyto potraviny nepatří právě mezi vaše favority, pak bez obav vsaďte na zinek forte v tabletách. Ten od české společnosti Naturvita v sobě obsahuje také vitamín B6, který prospěšné působení celého přírodního produktu ještě násobí. A co je ve hře?

Vitamín B6 a jeho působení v našem těle

Pokud se podíváme na účinky vitamínu B6, pak musíme ocenit především jeho přínos pro správný metabolismus hořčíku, u kterého napomáhá jeho optimálnímu vstřebávání do buněk. Stará se tak o produkci hormonu progesteronu. Pokud si naše tělo tento hormon vyrobit nedokáže, pak často cítíme úzkost. U žen se dostavují také problémy se silným PMS a samozřejmě i potíže s plodností.

Nejlépe se vždy vstřebává zinek z přírodních zdrojů. Proto si vybírejte přírodní doplňky stravy. Sázkou na jistotu jsou ty od české společnosti Naturvita.cz, které si můžete výhodně zakoupit v e-shopu Gigalekarna.cz. Vybavte svou lékárničku ještě před příchod období nachlazení!

Inspirace:  Brusinky v sobě ukrývají celou řadu látek, prospěšných pro vaše zdraví

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *