Dětské hřiště jako neodmyslitelná část každého města

Město se stalo útočištěm většiny z nás, a právě proto rostou i nároky na to, jak by mělo vypadat. Kromě běžného městského mobiliáře by určitě nemělo chybět kvalitní dětské hřiště, kde si mohou děti užít zábavu a dále rozvíjet své dovednosti.

Městské mobiliáře se neustále rozšiřují

Málokdo si dokáže představit, co se skrývá pod názvem městský mobiliář. Ve skutečnosti však jde prakticky o veškerý venkovní nábytek a vybavení, které ve městě můžeme najít. Do této kategorie spadají například stojany na kola, lavičky, altány či odpadkové koše. Tvoří tak pomyslný základ věcí, které sice každý den přehlížíme, ale život si bez nich představit nedokážeme.

Dětské hřiště by nemělo chybět v žádném městě

Kromě městského mobiliáře by ve městě nemělo chybět ani dětské hřiště. To dokáže dětem nabídnout dostatek podnětů pro jejich další vývoje. Dávno zde už nenajdeme jen houpačku a skluzavku. Naopak jsou tato místa mnohem propracovanější. K vidění tu jsou například lanové prvky či prolézačky, které dětem pomáhají rozvíjet logiku a motorické funkce.

Sportovní hřiště jsou stále populárnější

Velkou oblibu si získaly sportovní hřiště, která lze bez nadsázky popsat jako venkovní fitness centra, kde můžete bez problémů procvičit celé tělo. Trávit na nich čas mohou nejen děti, ale i dospělí, kteří zde mohou využít široké škály cvičebních pomůcek. Těmi nejvyužívanějšími jsou fitness stanice, víceúčelové rámy či kardio stroje.

Mezi jedny z největších výrobců dětských a sportovních hřišť se řadí společnost HAGS Praha, jejímž mottem je především bezpečnost. V její nabídce můžete najít desítky návrhů hřišť a vybavení, které splňují ty nejpřísnější bezpečnostní podmínky. O její kvalitě svědčí i již 900 hřišť postavených po celé ČR, z nichž 100 postavila pod záštitou známého projektu s názvem Rákosníčkova hřiště.

Inspirace:  Když vaše děti odmítají pečovat o své zoubky, zkuste hry a knížky, které je zaujmou
Playground Child Boy Slide Outdoors - Michelle_Raponi / Pixabay
Dětské hřiště jako neodmyslitelná část každého města

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *