Nápady na aktivity pro děti a jejich unavené rodiče

Nevím, jakou zkušenost máte vy, ale u nás dochází k největším problémům a hádkám, když se děti nudí. Často společně vymýšlíme různé aktivity a pak zase mají prostor, ať si svou hru vymyslí úplně sami. To je fajn do té doby, než si usmyslí, že oba touží po jedné hračce nebo už hra trvá moc dlouho dobu. Pokud vám pomalu dochází nápady, jak zabavit své ratolesti, snad vás následující řádky inspirují.

Cesta autem před námi

Pokud patříte mezi ty šťastné, jejichž děti zvládají i delší cestování, tak určitě máte i oblíbené hračky, které si sebou do auta berou. Běžně to můžou být plyšáci, panenky, postavičky a knížky. U nás se osvědčila interaktivní Albi tužka. Tu můžete používat jak doma tak v autě. Jen do batůžku přibalíte tužku a knížku, kterou si dítě vybere.

Cesta bude určitě hodně veselá, když sebou vezmete například některou z edice Zpívánky. V ní najdete velkou spoustu známých písniček, které si dítě díky Albi tužce přehraje. Samozřejmě můžete vzít i jiné knihy, které svým obsahem děti zaujmou. V nabídce jsou pohádkové knížky, kde si celý příběh může dítě díky tužce přehrát. Pořídit se dají i naučné knížky o lidském těle, planetě Zemi, České republice nebo anglický slovník. Vše je rozděleno podle věku dítěte a vybere si každý.

Další volbou můžou být i Kvído hry pro děti. Tady najdete několik vhodných her na cesty. Ať už to jsou kvízy, chytré vějíře nebo hádanky a povídačky na cestu. Osvědčil se nám také nákup omalovánek, které si dítě vybarví jen vodou. Tyto omalovánky jsou k dostání přímo s plnitelným perem, do kterého nalijete vodu. Dítě si pak snadno vybarvuje obrázek bez toho, aby zašpinilo sebe nebo zbytek auta. Obrázek vydrží barevný, dokud je mokrý, pak se z něho zase stane černobílá stránka, kterou děti vybarvují stále dokola.

Inspirace:  Výběr dětského oblečení nepodceňujte. Vysoká kvalita a nízká cena si nemusí protiřečit

Mezi oblíbené u nás patří i sešity se samolepkami. Skvělé jsou ty s magnetickými nebo fóliovými samolepkami, které jdou opětovně sundat a nalepit jinam. Dítě si může tvořit své příběhy a rozvíjet fantazii.

Children Children Playing Girl Male  - isakarakus / Pixabay
isakarakus / Pixabay

Zábava venku

Příroda a pobyt venku jsou pro děti i pro nás unavené rodiče úplně nejlepší. Děti si tu svou zábavu většinou rychle najdou i bez nás. Přece jen vaření polévek z trávy, kytiček, písku je super. Stejně tak se děti zabaví při hře s vodou. Ať už je to přenášení vody z nádoby do jiné nebo nabírání a vylévání kelímků.

Co můžete s dětmi zkusit je hod namočenou houbičkou na nádobí. Stačí vám jen miska s vodou, ve které děti houbičku namočí a křídy, kterými na zem nakreslíte značky. Do těchto kruhů nebo čtverců se pak děti namočenou houbou musí trefit.  Když už budete mít po ruce křídy, tak zkuste nakreslit na chodník nebo cestu značky, na kterých budou děti muset plnit různé úkoly. Dva malé kruhy vedle sebe značí například skok snožmo, trojúhelníky skok po jedné noze, velké kruhy skok žabáka, po zatočené čáře zase dítě musí přejít, aniž by šláplo vedle. Vaší fantazii se meze nekladou a tato dráha skončí až tam, kde nebudete mít další nápad na aktivitu. Je to vylepšená verze skákání panáka, i když ten také není k zahození. Použít lze i barevné křídy a s dětmi při té příležitosti trénovat nejen názvy jednotlivých tvarů, ale i barvičky, počty skoků atd. Mezi nejoblíbenější venkovní zábavu patří hraní si na písku.

Jump Into The Distance Game City  - tereza_vasnovska / Pixabay
Nápady na aktivity pro děti a jejich unavené rodiče

Vyzkoušejte i kreativní hry

Pokud ale děti písek v této podobě už moc nebaví, zkuste s ním kreslit. Existují specializované internetové obchody s nabídkou šablon, barevných písků a sad pro pískování. V sadách najdete šablony na samolepicím papíru, které postupně děti posypávají pískem a tvoří si své pestré umělecké dílo.

Inspirace:  Jak posílit dětskou imunitu? Vyzkoušejte vitamíny nebo probiotika

Zkuste se i vy na chvíli do dětských her zapojit, možná vám to zlepší náladu a vaše děti budou nadšené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *