Nové trendy v bytovém textilu: Co by zaručeně nemělo chybět ve vašem interiéru?

Interiérový design si každoročně prochází obrovskými změnami, které s sebou přináší celou řadu nových trendů. Na ně se zaručeně vyplatí brát ohled, a to především v případě, že vám záleží na tom, jak vaše obydlí působí po vizuální stránce. Nové trendy přitom můžete najít i v bytovém textilu, který je však často opomíjený.

Základem je jednoduchost a funkčnost

Pokud se chystáte dát svému interiéru nový kabát, určitě byste měli alespoň trochu času věnovat bytovému textilu a jeho designu. S jeho pomocí totiž můžete jednoduše, a hlavně rychle ozvláštnit jakýkoliv interiér a dodat mu zcela nový a čerstvý vzhled. Bohužel bytový textil je často opomíjený, což samozřejmě ovlivňuje i vzhled celé místnosti.

Aktuálně je kladen velký důraz především na jednoduchost a funkčnost, díky čemuž je výběr samotného bytového textilu mnohem jednodušší. Jediné, na co byste si měli dávat pozor, je správná kombinace barev a máte vystaráno. Úplným základem jsou samozřejmě záclony, se kterými během chvilky zútulníte prakticky jakoukoliv místnost. Pokud si nevíte rady s jejich instalací, nebo nejste zrovna nejkreativnější, raději pořiďte hotové záclony, se kterými není tolik práce.

Nebojte se trochu experimentovat

I když je současný bytový textil především o jednoduchosti, určitě byste se neměli bát alespoň trochu experimentovat. Fantazii můžete popustit uzdu zejména při výběru barev, které nemusí být vždy pouze mdlé. Každopádně se vždy držte jednoho pravidla, podle kterého by měly závěsy a povlečení za každé situace ladit.

U větších místností si můžete pohrát i s již zmíněnými záclonami, které mohou být i trochu výraznější než ty klasické. Velmi oblíbené jsou například hotové voálové záclony, které vás překvapí širokou škálou designů. Ty mohou být zcela jednoduché, ale i opravdu propracované. Každopádně se vždy snažte volit takový bytový textil, se kterým místnost prozáříte, a ne naopak opticky zmenšíte.

Inspirace:  Vyznáte se v prostěradlech?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *