Chystáte se na letní dovolenou s dětmi? Pak nesmíte zapomenout na opalovací krém

Dlouho očekávaná letní dovolená se kvapem blíží. Většina z vás pravděpodobně už v tuto chvíli začíná plánovat všechny náležitosti – kam pojedete, kde budete bydlet, co podniknete a co si vezmete s sebou. Jedno je jasné, rozhodně nesmíte zapomenout na poctivý opalovák. Proč?

Slunce je dobrý sluha, ale zlý pán

Jak zajisté víte, krátkodobý pobyt na přímém slunečním světle nám přináší řadu zajímavých benefitů. Díky jeho působení na kůži si totiž naše tělo začne vytvářet životně důležitý vitamin D, který je zodpovědný za imunitu, správnou funkci svalů, vstřebávání vápníku a desítky dalších procesů. A co víc, přirozeně vytvořený vitamin D ze slunce zůstává v organismu mnohem déle než vitamin D přijatý z doplňků stravy.

Jenže… Sluneční záření s sebou zároveň přináší rizikové UVA záření, jenž proniká hluboko pod pokožku. V rozumné míře je samozřejmě neškodné (maximálně několik desítek minut pobytu na přímém letním slunci), ale v přehnaném množství způsobuje změny v DNA a je zodpovědné za tvorbu nebezpečných nádorů.

Opalovací krém vás ochrání

Z toho plynou dvě věci – za prvé musíte své děti vystavovat slunci jen po omezenou dobu a za druhé jim musíte pořídit poctivý dětský opalovací krém. Určitě se zaměřte jen na ověřené značky, které nepřidávají do svých krémů nesmyslnou chemii, jež ve výsledku může sama o sobě citlivým dětem ublížit.

Kde takový krém sehnat? Mrkněte se na internetové stránky oblíbeného e-shopu Notino (stačí si rozkliknout výše vložený odkaz). Tam si můžete prohlédnout výběr kvalitních a certifikovaných produktů od značek Weleda, La Roche-Posay, Daylong, Naif, Bioderma…

A co víc, v tuto chvíli můžete využít zajímavých slevových akcí, díky nimž ušetříte klidně až 20 %. Stačí zadat kód „top“.

Inspirace:  Látkové nebo jednorázové pleny?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *