Jak zvolit správný typ altánu na zahradu?

Své volné chvíle bychom nejraději trávili v náručí matky přírody snad po celý rok. A máme-li zahradu, pak nám v tom nebrání snad vůbec nic. Důležité je ovšem zaštítit se proti vnějším vlivům počasí, a to jednoduchým způsobem – za pomoci rekreačních zahradních staveb.

Mezi ty nejoblíbenější patří rozhodně zahradní dřevěný altán. Jak ho však vybrat tak, aby po všech stránkách perfektně sloužil svému účelu?

Zvažte, jak budete svou zahradu využívat

Zaměřit byste se měli především na jeho rozměry. Jiné parametry totiž budete mít takový, který si budete chtít s rodinou užívat „ve velkém po celý rok“, a jiné ten určený pro dekoraci pozemku či soukromou relaxaci.

V prvním případě  je vhodné volit spíše větší stavby, ovšem vybudované na skrytém místě.  V případě dekorace je důležité, aby pavilon co nejharmoničtěji zapadl do okolního prostoru a zdůraznil jeho vlastnosti. Musí tedy vypadat podobně jako jiné zahradní stavby – kupříkladu jako přístřešek na auto. A zmíněná třetí možnost je kompilací obou předchozích.

Design i účelnost mohou jít ruku v ruce

Ať už vám učarovaly dřevěné zahradní pergoly, garážová stání, zahradní altány nebo přístřešky, vše jednoduše pořídíte ve svém vysněném designu u společnosti Pergola Dřevěná s.r.o. Právě tady se totiž specializují na tvorbu originálních zahradních staveb přesně podle přání a požadavků zákazníků. Vše je personifikované a maximálně uzpůsobené.

Finálním výsledkem je proto vždy řešením na míru, provedené samozřejmě vždy s přihlédnutím na místo, kde bude nová zahradní stavba stát, i na technologické možnosti. Hotový kus nebudete muset nijak upravovat, což vám ušetří nemalé finance. A šetřit můžete i na tom, že si svou novou pergolu, stání nebo altánek postavíte zcela sami. Pergola Dřevěná s.r.o. vám k tomu zašle vše potřebné pro realizaci vlastní montáže – od kompletního spojovacího materiálu až po detailní návod.  Více se dozvíte na stránkách pergola-drevena.cz.

Inspirace:  Jaké úkoly vás čekají na podzim při zazimování zahrady?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *