Zlato jako dlouhodobá investice, která se vyplatí. Musíte ho však nakupovat chytře

Zlato je nositelem hodnoty již po dlouhá desetiletí. Zatímco světová ekonomika se propadá, zlaté slitky nikdy nebudou prodělečné. I přes krátkodobé výkyvy totiž cena zlata stále celosvětově vzrůstá.

Pokud chcete uložit své finance do něčeho bezpečného, doporučujeme jednoznačně investiční zlato. V mnohdy divokém světě investování totiž tento populární cenný kov díky svým vlastnostem poskytuje skvělou ochranu vůči nestabilitě globálních ekonomických trhů.

Od koho zlato nakoupit? Nenechte se nachytat

Pokud vám někdo nabídne investiční zlato ve formě zlatých slitků, které vyprodukovala česká mincovna, zpozorněte. Zlaté,slitky které u nás lze nakoupit, tak pochází vždy od zahraničních dodavatelů.

Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani slovenská žádná slovenská mincovna. Ty dodávají pouze oběhové i pamětní mince na zakázku pro Slovenskou národní banku. Ovšem sázkou na jistotu budou určitě německé a švýcarské rafinerie. Ty produkují zlaté slitky se skvělou pověstí a velmi pravidelně.

Záleží na tom, od koho zlato nakoupíte

Lze říct, že cena zlata roste stabilně, ovšem nějakou dobu to trvá. Pokud tedy chcete zhodnotit své peníze, počítejte spíše s delším časovým horizontem. Minimum je pět let, ovšem čím déle si zlato ponecháte, tím více vyděláte. Ovšem při prodeji dříve byste na této komoditě bohužel spíše prodělali.

Ovšem cena zlata rozhodně není napříč trhem stejná. I když lze zjistit, jak se aktuálně pohybuje na celosvětových trzích, ne všichni prodejci se tímto údajem řídí. Cena se tak může lišit třeba i o deset procent, a to rozhodně není málo. Nechtěně tak můžete na nákupu značně prodělat. Ovšem jinak jde o investici výhodnou, zlato je totiž vždy osvobozeno od DPH. Výhodně ho pořídíte třeba na Zlatovna.cz.

Inspirace:  Nedovolte svým penězům, aby ztrácely na hodnotě. Investujte je do zlata

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *