Jeseníky s dětmi? Nemůžete udělat chybu

Vyrazit s malými dětmi v létě na dovolenou na hory je skvělá volba. Pokud se Vám ještě podaří vymyslet zajímavý program, dětem se domů rozhodně nebude chtít. My jsme se letos vydali do Jeseníků a na týden strávený výlety po okolí budeme ještě dlouho vzpomínat. Podle toho, že děti usínaly každý večer plné zážitků a úplně unavené, tak si troufám říct, že i pro ně to byl parádně strávený čas.

Kam vyrazit s vodními živly?

Léto máme spojené s vodou a koupáním a i to si můžete na horách užít. Buď volte ubytování v hotelu, který disponuje vlastním bazénem nebo si tam jednoduše rezervujte svůj čas v době, kdy je otevřen i pro neubytované návštěvníky. Výhodou v tomto případě bývá, že vyhrazený čas je v době večeří a proto zde není moc lidí. Užijete si tak vodních radovánek v klidu a bez návalu dalších hostů. Veřejné koupaliště je i přímo v městě Jeseník, takže v tropických dnech můžete zavítat i sem.

Další možností je Vodní svět v České Vsi. Jde o krytý bazén vzdálená asi 5 km od města Jeseníku. Jeho návštěvu můžete spojit s prohlídkou Muzea historických vozidel, které se zde nachází. Menší krytý bazén s vířivkou lze zarezervovat i přímo v Lázních Jeseník. Bazén se nachází v budově Priessnitzových lázní a po telefonické domluvě si můžete přijít zaplavat i sem. Celodenní vodní vyžitá nabízí termální bazény ve Velkých Losinách. V dispozici vám je devět vnitřních a venkovních bazénů s teplotou vody kolem 33°C . Uvnitř se můžete rozproudit ve velkém aktivním bazénu a pro děti je zde úžasný dětské bazén.

Nature Walk Forest Tree Wood  - Goumbik / Pixabay
Goumbik / Pixabay

Pokud chcete své tělo krásně prohřát, vydejte se do termálního bazénu. Uvolnění zase najdete v relaxačním bazénu. Relaxační zóny s masážními sedátky a lehátky jsou ideální pro odpočinek. Venkovní bazény, do kterých pohodlně proplujete, jsou v provozu v letní sezoně. Zábavu nejen pro děti zaručují dva tobogány v délce 40 a 45 metrů, divoká voda, jeskyně, vodopád, chrliče a hřiby. Zajít si můžete i na masáž nebo do sauny a oběd si dejte v restauraci, která je přímo v areálu.

Inspirace:  Dovolená v ČR: 5 míst ve východních Čechách, jež se vyplatí navštívit

Hřiště a zábava

Vyžití pro děti najdete také přímo v centru Lázní Jeseník. Návštěva Balneoparku bude vítaným zpestřením parného dne. Na procházku plnou různých vodních prvků jen tak nezapomenete. Doporučuji vzít ručník a dětem možná i spodní díl plavek. Balneopark je tvořen chodníčky a brouzdališti se studenou vodou určenými k terapii horních a dolních končetin. Jde o takové přírodní lázně. Sundejte tedy boty a projděte masážními potůčky, bazénkem a ruce ponořte do speciálních nádrží.

Pool Swimming Pool Water Reflection - planet_fox / Pixabay
Jeseníky s dětmi? S našimi radami nemůžete udělat chybu

Pro ty více otužilé je zde i Priessnitzova sprcha a ledové střiky. Po návštěvě Balneoparku stačí sejít kousek níž a uvidíte krásné a velké hřiště plné skluzavek, houpaček a lanových prvků. Pokud vám nebude přát počasí, zajděte na dobrou kávu do cukrárny Sofie, ve které najdete i dětské koutek se skluzavkou a prolézačkami. Hned pod kavárnou je i muzeum Lega. Také dobrý typ v deštivém počasí.  Děti si prohlédnou, co vše se dá z Lega postavit, samozřejmě si pak mohou s kostičkami pohrát.

Pro aktivní rodinu

Místo, které stojí za návštěvu a je jen kousek o města Jeseník se jmenuje Ranč Orel. Najdete ho u České Vsi a tady se opravdu vyřádí každá aktivní rodina. Velkou atrakcí je nově otevřené lanové centrum, které je součástí Adrenalin parku Jeseníky. Lanový svět plný překážek je určen dětem i dospělým, k jeho zdolání není třeba zvláštní fyzické síly. Před vstupem na vybranou trasu Vás instruktor seznámí s pravidly a způsoby jištění. Vstup do lanového centra není věkově nijak omezen, pouze výškou účastníka, která musí být minimálně 130 cm.

Pro menší děti je hned vedle dětské lanové centrum. Sem mohou děti už od 100 cm a zdolávají trasu tvořenou překážkami, kde si vyzkouší svou zručnost a odvahu. Malí závodníci si určitě zajdou vyzkoušet dětské terénní čtyřkolky. Vyrazí na nich na dráhu o délce 150 m, které je plná zábavy. Helmu a instrukce dostanete od vyškoleného personálu přímo na místě.

Inspirace:  Chystáte se letos na dovolenou? Slovenské Tatry vám nabídnou odpočinek a adrenalin zároveň

Pro obdivovatele Robina Hooda je tady možnost lukostřelby. Nejprve se naučíte základy tohoto sportu při střelbě na terč a pak vyrazíte na loveckou stezku tvořenou 3D terči. No a co mají děti nejraději? Ano, je to trampolína. V tomto parku najdete velkou bungee trampolínu a pak několik klasických trampolín, na kterých můžete trénovat prostorovou orientaci, koordinaci pohybů a překonat svůj strach. Ten také zahoďte v případě, že se vydáte na Adrenalin Tower. Na tuto stěnu nejprve vyšplháte po horolezecké stěně a následně sjedete dolů obří lanovkou. Pro větší skupinky lze objednat i Paintball nebo organizovaný výlet na terénních koloběžkách.

Jako třešničku na závěr dopřejte sobě i dětem svezení na koních. Tato aktivita je nutná předem telefonicky objednat, aby byl koník pro vás připraven. Jezdeckou přilbu vám zde zapůjčí a okruh projížďky bude přizpůsoben vašim schopnostem. Posilnit pro všech těch aktivitách se můžete v místním Grill baru a pokud nestihnete vše během jednoho dne, ubytujete se v chatkách nebo v penzionu.

Ať je tedy vaše dovolená pestrá a příjemná, Jeseníky vám nabízí opravdu spoustu příležitostí. Stačí si jen vybrat.

Horse Pony Child Mane Nature Foal - NadineDoerle / Pixabay
NadineDoerle / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *